Naturalne mydła

W czasach kiedy żele pod prysznic zawierają szereg produktów chemicznych, dobrze jest mieć alternatywę w postaci kosmetyków naturalnych. Jednym z nich jest mydło naturalne. Dlaczego warto je stosować i jak to wpłynie na nasza skórę?

Mydło w kostce – dlaczego warto je stosować?

Naturalne mydło od Hagi jest przede wszystkim zdrowsze dla naszej skóry. Nie zawiera mocnych detergentów i substancji chemicznych, które można znaleźć w żelach do mycia ciała. Oprócz właściwości myjących, naturalne mydło lekko nawilża i natłuszcza skórę, pozostawiając ją czystą i przyjemną w dotyku. Obecnie na rynku jest bardzo dużo rodzajów mydeł z naturalnym składem. Dzięki temu można dopasować mydło do rodzaju skóry. Warto zwrócić uwagę na to czy mydło faktycznie zawiera naturalny skład czy tylko słowo ”naturalny” w nazwie. Tylko naturalny produkt zapewni odpowiednią ochronę i natłuszczenie. Mydło może służyć do umycia twarzy, ciała oraz włosów.

Dlaczego warto kupić mydło naturalne?

Mydła naturalne zawierają szereg naturalnych składników, które mogą pozytywnie wpłynąć na nasza skórę, ale to nie wszystkie ich zalety.

  1. Ekonomiczne zakupy – kostka mydła wystarczy na długi czas – często można nią umyć twarz, ciało oraz włosy więc nie trzeba wydawać pieniędzy na 3 produkty, bo wystarczy jeden.
  2. Ekologia – proces powstawania mydła jest w pełni naturalny i ekologiczny, a składniki używane w procesie tworzenia nie generują dodatkowych strat dla środowiska. Pakowane w papier zmniejszają zużycie plastikowych opakowań. Jeśli chcemy dodatkowo zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko, unikajmy produktów na bazie oleju palmowego
  3. Poręczność – mydło jest małe i zmieści się do każdej torby podróżnej
  4. Termin ważności – tak, kosmetyki również mają termin przydatności, a mydła dzięki zużyciu naturalnych produktów mogą być stosowane znacznie dłużej niż standardowe produkty do mycia

Jakie mydło wybrać?

Należy pamiętać, że mydło zmienia pH naszej skóry i może ją nieco wysuszyć, dlatego dobrze jest dokonać odpowiedniego wyboru. Osoba z cera problematyczną i trądzikową powinna sięgnąć po mydło wzbogacone o kamforę lub węgiel, które działają oczyszczająco i pomagają pozbyć się nagromadzonego sebum, a przy tym wpływają na regulację gruczołów łojowych. Posiadacze skóry suchej, wymagającej nawilżenia i natłuszczenia, mogą sięgnąć po mydła na bazie oliwy z oliwek, masła shea lub olei – dobrą bazą będzie olej kokosowy. Dodatkowo mydła dla urozmaicenia zmysłów, wzbogacone są w różne aromaty pochodzenia naturalnego, jak np. skórka z pomarańczy czy zapachy ziół i kwiatów. Istnieją nawet produkty typowo wegańskie.

Drewno zdjęcie utworzone przez pvproductions - pl.freepik.com